Yardım

YARDIM

Fiyatlarınızı nasıl öğrenirim?

Web sitemizdeki “Ürünler” sayfasından tüm ürünlerin fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Toplu siparişlerde indirim oluyor mu?

5-9 adet arası %10
10-24 adet arası %15
25-49 adet arası %20
50 adet ve üzeri siparişleriniz için lütfen iletişime geçiniz. destek@fotokito.com ya da 0212 670 06 92

Fotokitabıma kaç adet fotoğraf koyabilirim?

Sayfa sayısını siz belirliyorsunuz. Her sayfaya bir fotoğraf koyabildiğiniz gibi birden fazla fotoğrafta koyabilirsiniz. Sayfa başına fotoğraf sayısı arttıkça fotoğraflarınızın boyutlarını küçük kullanmak zorunda kalacağınızı unutmayın.

Metin ekleyebilir miyim?

Çalışma sayfasında bulunan metin ekleme butonu ile Fotokitabınızın dilediğiniz yerine dilediğiniz gibi metin ekleyebilirsiniz.

Fotoğraflarımı size göndersem benim için siz tasarlayabilir misiniz?

Biz tasarlayalım bölümünden gerekli bilgileri girerek fotoğraflarınızı yükleyebilirsiniz. Seçtiğiniz tasarım modeline göre Fotokitabınızı sizin için oluşturup onayınızı almak için size pdf dökümanı olarak gönderip onayınızdan sonra Fotokitabınız adresinize gönderilir.

Siparişim bana ulaşma süresi nedir? Kargo fiyata dahil midir?

Siparişiniz 5 iş günü sonra kargoya teslim edilir. Kargo ücretleri fiyatlarımıza dahil değildir.

Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Fotokitabınızı sipariş etikten sonra bizi arayarak siparişinizin durumunu öğrenebilirsiniz. Bunun için sizden ad, soyad veya sipariş numaranız bilgisi istenecektir.

Sipariş numaranızı bilmiyorsanız öğrenebilmek için birden fazla yol vardır.

“Dosya” menüsünden “Albüm Aç” menüsünü tıklayın açılan pencerede yer alan “Sipariş#” başlığının altındaki numara sizin albümünüze ait sipariş numarasıdır.

“Görüntüle” menüsünden “Rapor Oluştur” seçeneğini seçerek açılan pencerede yer alan “Sipariş No” başlığının yanındaki numara ve barkod numarası bizim sipariş numaramızdır.

Oluşturmuş olduğunuz albüm açıkken, programın en üstünde yer alan “Fotokito ” yazısının yanında yer alan 8 karakterden oluşan Harf ve Rakamların yer aldığı numara sizin sipariş numaranızdır.

Siparişlerdeki olabilecek hataları düzeltiyor musunuz?

Bir problem yaşamamak için sipariş vermeden önce destek bölümümüzü 0212.670 06 92 nolu telefondan arayarak destek alabilirsiniz.

Boş bıraktığım resim ve metin kutucukları baskıda görünür mü?

İçerisine herhangi bir fotoğraf ve metin yazmadığınız alanlar baskıda görünmezler. Dilerseniz kullanmadığınız boş resim ve metin alanlarını “delete” (silme) tuşu ile silebilirsiniz.

Burada bulamadığınız sorularınızın yanıtı için bize destek@fotokito.com veya 0212 670 06 92 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Fotokitap foto albüm nerelerde kullanılır?

Fotokitap Merkezi olarak yaptığımız ar-ge’ler sonucunda sizler için fotokitabınızın kapağına ve iç sayfaların kısa zamanda deforme olmaması ve daha kreatif bir görüntü sağlamak için bazı değişiklikler yaptık. Sayfa gramajını yaklaşık 4 kat arttırdık ve çabuk deforme olmaması için çok kaliteli bir laminasyon ile kapladık tüm sayfalarını. Oldu ki çayınız döküldü üzerine veya küçük afacan su bardağını devirdi üzerine, sadece kuru bez ile silin ve sayfaları çevirmeye devam edin. Fotokitabınızın kapağında hareketli kısımlarını açıp kapattıkça yıpranmaması için simli cilt bezi sıvadık, ve sonrasında her bir sayfa özenle işlenmiş bir portre gibi dursun diye altın renginde çerçeve uyguladık.

Bizim fotokitabımızı kimler nerelerde kullanır?

Düğün fotoğraf sanatçıları fotoğraf albümü olarak kullanır.

Doğum fotoğraf sanatçıları doğum albümü olarak kullanır.

Öğrenciler yıllık albümü olarak kullanır.

Reklam ajansları proje sunum kitabı olarak kullanır.

İnternet kullanıcıları fotoğraf anı albümü olarak kullanır.

Firmalar kreatif ürün albümü olarak kullanır.

Fotokitap oluştururken nelere dikkat etmeliyim?

Güvenli Alan

Kapakta ve iç sayfalarda görünen güvenli alan içine dikkat etmek ve fotoğrafları bu alana göre yerleştirmek çok önemlidir. Güvenli alan içi, Fotokitap’ınızı elinize aldığınız zaman görünecek kısımdır. Bu alanın dışı ise Fotokitap üretimi sırasında dışa kıvrılacak kısımdır.

Yani, Fotokitap’ınız basıldığında kapak kenarlarında beyaz bir görüntü oluşmaması için görselin güvenli alan dışını da kaplayacak şekilde ayarlanmasına dikkat etmelisiniz. Ancak dışarıda kalacak kısım kıvrılacağı ve Fotokitap’ı elinize aldığında görünmeyeceğinden, buralara fotoğrafın ana unsurlarının ( insan suratı, el, göz,vb.) denk gelmemesine özen gösteriniz.

Mevcut şablonları kullanmanız, hata yapmamak adına yardımcı olacaktır.

Kapakta Kullanılanacak Görsel Hakkında

Yapılan yanlışlıklardan dolayı kapağa yerleştireceğiniz görselde yerleştirdikten sonra herhangi bir işlem yapılamaz. (Büyütme, küçültme, kaydırma v.b.) Fakat görseli değiştirmekte herhangi bir sınırlama yoktur. Dilerseniz kapak görselini ek programlarda düzenleyip o şekilde yerleştirebilirsiniz. (Photoshop, Picassa vb.)

Kalite Uyarısı

Kitapta kullanılacak fotoğrafın yüksek kalitede olması gerekir. Aksi halde ekranda net gördüğünüz fotoğraf baskı sonrasında aynı kaliteyi vermez.

Programda Fotoğraf Kalitesinin Düşük Gösterilmesi

Programın bilgisayarınızda hızlı çalışabilmesi açısından, programın içine aktarılan fotoğraflar otomatik olarak minimum boyuta düşürülür. Sipariş gönderim esnasında ise orjinal boyutuyla bize ulaşır.

Clipartlar, Maskeler, Çerçeveler, Efektler ve Arka planlar

Fotoğraflarınızı daha eğlenceli ve görsel açıdan zenginleştirmek için programın sol tarafındaki Clipartlar, Çerçeveler, Maskeler ve Efektler butonlarını kullanarak değişik alternatifleri kullanabilirsiniz. Arka planlar butonu ile Fotokitabınızın sayfalarına değişik arka planlar uygulayabilirsiniz.

Yükleme Süreci

Kitabınızdaki tüm yerleştirmeleri yaptıktan sonra kitabı internet yoluyla göndermek ve ödemesini yapmak için üst menüde bulunan “sipariş” butonuna tıklayarak gönderim sürecini başlatıyorsunuz. Programın sağ üst köşesinde bulunan ok işaretine tıklayarak aşama aşama gönderim işlemlerini tamamlıyorsunuz. Ödeme ekranından sonra yaptığınız çalışma ekranın sağ köşesinde çıkan küçük pencerede %100 tamamlandığı anda tarafımıza ulaşacaktır.

Ödeme ve Kredi Kartı Güvenliği

Kredi kartı bilgilerinin güvenliğini sağlamak amacıyla sanal klavye ve SSL (Secure Sockets Layer) kullanılarak, hassas ve gizli kalması gereken bilgilerinizin(kredi kartı bilgileri gibi) her yerde gizliliği sağlamak üzere geliştirilmiş bir şifreleme sistemi kullanılarak bilgileriniz korunmaktadır.

Kredi kartı ile ödeme

Kredi kartı hesabınızdan ödeme tutarınızın sanal POS ile çekilmesi yoluyla gerçekleşir. Tercih edilmesinin nedeni, banka girilen kredi kartı bilgisinin doğruluğunu onaylar ve yine banka tarafında bütün işlemler gerçekleştirildikten sonra satıcıya bu işlemlerin gerçekleştirildiğine dair bilgi yollayarak işlemleri tamamlar. Bu şekilde hem pratik hem de güvenilir bir üçüncü taraf, yani bankanın alışverişe ait kaydı tutabiliyor olmasıdır.

PayPal ile Ödeme

Paypal sitesinde oluşturulan sanal hesaba kredi yüklenerek, ödeme işleminde yüklenen bu kredilerin satıcı firmanın hesabına aktarılmasıyla gerçekleşir. Bu kredileri yükelemek için kişiler kredi kartı, havale gibi yöntemleri kullanarak hesaplarına kredi yüklerler.

Kargo ile Ödeme

Satışı yapılan ürünün,anlaşmalı kargo tarafından teslimatı sırasında, ürün bedelinin tahsilatının yapılıp gönderici firmaya aktarıldığı hizmettir. Ödemenizi kapıda, nakit veya kredi kartı ile tahsilat yapmaktadır. Fakat kargo tarafından tahsil edilecek tutarın üstüne cüzi bir miktar komisyon ücreti koymaktadır. (Komisyon ücretlerini “kargo ile sipariş et” ekranından görebilirsiniz. )

Nasıl Fotokitap oluşturabilirim?

1-) Bilgisayarımıza indirdiğiniz Foto kitap merkezi Fotokitap Programı’nı açın.

2-) Programı açılınca karşınıza çıkan pencereden “yeni albüm” seçeneğini tıklayarak fotokitap oluşturmaya başlayabilirsiniz.

3-) Eğer daha önceden hazırladığınız bir fotokitap üzerinden çalışmak istiyorsanız, “albüm aç” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

4-) Yeni albüm seçeneğini tıkladığınızda açılan pencerede göreceğiniz gibi kitabınızı 3 aşamada oluşturabilirsiniz.

5-) Öncelikle oluşturmak istediğiniz kitabın boyutunu seçmelisiniz. Farklı boyutlardan kullanmak istediğiniz boyutu seçebilirsiniz. Seçtiğiniz kitap boyutu ile ilgili açıklamaları hemen sağ tarafta görebilirsiniz.

Siparişi nasıl verebilirim?

Fotokitap tasarımınızı tamamladıktan sonra program ekranının sol üst köşesinde bulunan “Sipariş” butonuna tıklayın. “Sipariş Önizleme” ekranında Fotokitap’ınızda yeralan fotoğrafları göreceksiniz. Uygun ise ilerlemek için sağ üstte yeralan “devam” (sağ ok) butonunu kullanarak sonraki adımları takip edebilirsiniz. Sırasıyla çıkan ekranlarda “Kullanıcı Bilgileri”, “Sipariş Teslim Şekli” ve en son da “Ödeme bilgilerinizi”nizi girerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Siparişinizi tamamlayıp ödemenizi yaptıktan sonra sağ alt köşede Fotokitap tasarımınızın sisteme yüklendiğini gösteren bir çubuk göreceksiniz. Bu çubuğun 100%’ü tamamlaması ile dosyalarınız bize ulaşmış olacaktır. Bu aşama tamamlanana kadar sipariş ekranından çıkmayınız.

Programı nasıl yükleyebilirim?

“Programı İndir” butonuna tıklayın. Programı ücretsiz indirebilmek için üye girişi yapmalısınız. Eğer üye değilseniz birkaç adımda kolayca üye olabilirsiniz. Programı bilgisayarınıza yüklenmeye başlayacaktır. Yükleme bitene kadar bekleyin. Yükleme bittikten sonra Fotokito setup ikonuna tıklayıp çıkacak ekranları takip ederek program kurulumunu kolayca yapabilirsiniz.

Start typing and press Enter to search